Gospod župnik je v uvodu spregovoril o molitvi. Molitev je za vernika vzpostavljanje stika z Bogom, z njo se želimo Bogu za kaj zahvaliti, ga za kaj prositi. Je miselna, duševna, telesna in duhovna dejavnost. Eno najlepših molitev je po mnenju urednikov francoske zbirke najlepših svetovnih molitev napisal Slovenec Edvard Kocbek.
V nadaljevanju so sledile izkušnje o molitvi Marije Prikeržnik iz Raven. V mladosti je iskala, kdo zares je Jezus Kristus. V molitvi se je obračala nanj s svojimi besedami. Največkrat je Boga prosila, malo se je zahvaljevala. Kasneje je začela slaviti, hvaliti Boga z molitvami: O Jezus, blagoslovi me (spomin na starše), O gospa moja (ko je v negotovosti), Pridi Sveti Duh (za razum, za odprtost srca, za razsvetljenje), Tebe ljubim stvarnik moj (čuti Boga kot stvarnika). Corona in bolezen jo je še bolj potegnila v naravo (zahvala s kratkimi vzkliki - Hvala ti stvarnik).
Poučuje verouk, skupine odraslih, sooblikuje katehetsko-pastoralno delovanje na ravni dekanije in širše. Po končanem delu gre k maši, kjer najde mir, težo dneva izroča Bogu, nazaj pa prejema moč in energijo. Kljub težkim trenutkom in hudi bolezni pogumno vztraja pri pastoralnem delu. Takrat ni mogla molit, Boga je spraševala zakaj se je moralo to zgoditi. Brala oz. molila je psalme iz Sv. pisma, ki ji je zelo pri srcu. V molitvi je doživela tolažbo in puščavo, v molitvi lahko izraziš jezo, razočaranje, lahko potožiš. Molitev ima učinek, moč, pomirja. Dokler iščeš Boga, si na pravi poti, pomemben je Božji pogled. Zaznamovani smo z držo oz. sistemom daj-dam, na duhovnem področju je to za nas skušnjava.
Vsem prisotnim je bil namenjen izziv: Kako molimo - bolj prosimo ali se zahvaljujemo? Oboje: prosimo za zdravje, za zdravo pamet, za srečno zadnjo uro, bolniško maziljenje pred zdravniškim posegom. Zahvala za lep dan, skozi molitev čutimo tolažbo, imamo angela varuha ... Vabljeni na drugi pogovorni večer.